top of page

10 důvodů, proč si vybrat podzimní focení
Je tady podzim a s ním i pochmurné počasí. Nejraději bychom zalezli pod peřinu a nic nedělali, natož abychom v této depresivní době plánovali focení. To je přeci záležitost jara-léta, období, kdy si konečně můžeme obléknout naše oblíbené šaty, válet se v trávě a užívat si teplého počasí, děti si můžou hrát na hřišti a my budeme mít dokonalé fotky se sluníčkem...


Souhlas. Avšak každé roční období s sebou přináší něco výjimečného. Na jaře můžeme oslavovat teplejší počasí a rozkvetlé stromy, v létě si užívat všudypřítomnou zeleň, na podzim objevovat magičnost změn v přírodě a v zimě při focení pozdvihnout naši duševní sílu a klid.


I když se mezi vámi najdou milovníci podzimního focení a radují se z barevné přírody a padajícího listí, většina však focení na podzim nezvažuje. Co když bude zataženo nebo dokonce pršet? Co když budu muset mít zimní bundu a budu vypadat jako medvěd? Co když budu mít červený nos? Co když budeme muset focení přesouvat tak dlouho, dokud nebude hezky? To jsou některé z vašich obav. Připouštím, že jsou oprávněné, ale vždy se vám snažím vyjít vstříc a dělám vše proto, abyste si užili jak focení, jak výsledné fotografie.Zapomeňte na předsudky a obavy a podívejte se na 10 důvodů, proč je podzimní focení super a měli byste ho zažít i vy.1) FOTKY NA PODZIM JSOU DRAMATIČTĚJŠÍ

Nemusíte být drama queen, abyste si užili podzimní focení a dokázali vidět krásu v magické přírodě, která shazuje staré listí a připravuje se na zimní klid, aby načerpala energii a mohla začít na jaře od začátku. Opadané větve na fotkách vytvářejí jedinečné tvary, které celé fotografii dodávají dramatičnost.


2) ČASTO JE ZATAŽENO, A TAK SE DÁ NA FOTKÁCH PRACOVAT S MRAKY

Zataženo, jej! Žádné jej, hurá! Velká oblačnost vytváří kouzelnou atmosféru, která na žádnou čistě modrou oblohu nemá.


3) SUPER FOTKY LZE POŘÍDIT JAK NA SLUNÍČKU, TAK PROTI SLUNÍČKU. NAVÍC SLUNCE VYCHÁZÍ AŽ POZDĚJI, A TAK NEMUSÍTE BRZY Z POSTELE, POKUD CHCETE PŘÍJEMNÉ RANNÍ SVĚTLO

Nejste ranní ptáče? Pak je pro vás podzimní focení přímo dělané. Ráno je tma, zvolna se vyjasňuje, a když budeme mít štěstí na sluníčko, pak zachytíme ranní zlatou hodinku.


4) MŮŽETE VYTÁHNOUT VAŠE STYLOVÉ OBLEČENÍ

Na fotkách nemusíme být vždy polonazí, aby nám to slušelo. Vzhledem k tomu, že v létě máme v Česku tendence nosit jen krátké oblečení, podzim nám dává příležitost vypadat na fotkách sofistikovaně.


5) POCHMURNÉ POČASÍ JE PŘÍMO SKVĚLÉ PRO BAREVNÉ OBLEČENÍ

Červená, výrazná růžová a taky oranžová, jó! V pochmurném počasí byste měli volit výrazné barvy, díky nimž doslova zazáříte.


6) NA FOTKÁCH PO DEŠTI SE NA RŮZNÝCH MATERIÁLECH TVOŘÍ KRÁSNÉ ODLESKY

Odlesky na silnici, na oknech... jednoduše magie podzimu.


7) OBČAS MŮŽETE MÍT ŠTĚSTÍ I NA TAJEMNOU MLHU

Mlha, to je to, co klienty po ránu někdy přímo vyděsí a po focení a zhlédnutí výsledku potěší.


8) PODZIMNÍ RANNÍ SLUNCE NENÍ TAK SILNÉ A V PŘÍRODĚ PLNÉ SPADANÝCH LISTÍ BUDETE VYPADAT KRÁSNĚ OSTŘE JAK V ZÁŘI REFLEKTORŮ

Žádná složitá logistika ani zátěž a fotky přesto vypadají jako s umělým osvícením.


9) I KDYŽ SLABĚ PRŠÍ NEBO SNĚŽÍ, KAPKY ANI VLOČKY NEJSOU NA FOTKÁCH VIDĚT.

Kape, ne! Sněží, ne! Nebojte, ani to není problém.


10) PODZIMNÍ FOCENÍ V PŘÍRODĚ ZABAVÍ I VAŠE DĚTI

Házení listím, skákání do shrabaných hromad listí, běhání se sourozenci a stavění domečků pro zvěř, jízda na kole či koloběžce, vždy se dá vymyslet tolik aktivit, aby focení pro vaše děti bylo zážitkem a přirozeností i pro ně.
Doufám, že pro vás byl tento příspěvek něčím přínosný. Jak to máte vy? Bojíte se podzimního focení, anebo jste jeho milovníkem?

Často kladené dotazy


Jak si rezervuji focení?

Online přes rezervační systém nebo e-mailem na foto.barborakovarova@gmail.com


Co když budu nemocná/ý nebo bude pršet?

Napíšeme si/ zavoláme si a domluvíme se na nejlepším řešení, případně vybereme jiný termín


Kolik focení stojí?

Cena focení je 3 190,- Kč/ 20 výsledných fotografií. Více informací najdete v sekci k jednotlivému focení.


Za jak dlouho fotky obdržím?

Výsledné fotografie obdržíte v plné kvalitě digitálně barevně a černobíle přes úschovnu zpravidla do 7 dnů od focení.


Mohu focení někomu darovat?

Ano! Můžete jim zakoupit voucher s platností jednoho roku. Obdržíte ho buď vytištěný osobně (odběr Praha nebo Česká Třebová), poštou nebo digitálně.


Máte ještě nějaké otázky? Kontaktujte mě zde.


25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page