top of page

5 tipů na focení s dětmi

Aktualizováno: 7. 3.Focení s dětmi může být pro rodiče náročné... nebo taky ne. Základem je uvědomit si, že každé dítě je jiné a vyžaduje jiný přístup. Ráda bych se s vámi podělila o pár tipů na focení s dětmi, abyste si ho užili vy i vaše děti.


1) Děti do ničeho nenuťte

Je důležité, aby si děti focení užívaly. Pokud je budeme nutit dělat věci, které dělat nechtějí, možná se začnou vztekat, brečet, vyvádět, utíkat pryč, což některým rodičům nevadí, ale na všech fotkách děti naštvané nechceme. Pokud chcete fotky šťastných spokojených dětí nebo více jejich tváří, je třeba upustit od velkých požadavků, očekávání a rozkazů a nechat děti dělat to, co jim vytvoří upřímný úsměv či pohled překvapení na tváři.

2) Vezměte jim s sebou hračky

Pro mnoho dětí je těžké postavit se, hezky se podívat na fotografa a dělat to, co neznámá osoba chce, aby dělal. Zkuste o focení uvažovat jako o příjemné vycházce do přírody. Hezky se oblékněte, vezměte dětem pár hraček, které mají rády a pojďte si užít příjemný den v novém prostředí a objevovat krásy přírody.

3) Nejdřív zábava, pak povinnost

Jakmile dětem dáte prostor, necháte je si hrát na hřišti či třeba jezdit na kole, uvolní se a budou spokojeny. Spokojené děti pak lépe reagují na přání ostatních a nevadí jim se chvíli přizpůsobit jiným. Proto je lepší nejdříve fotit momentky a na stylizované fotky počkat, až bude ten správný čas. Pokud je focení znovu přestane bavit, je lepší děti nenutit a znovu přejít na momentky.

4) Vy víte nejlépe, co vaše děti rozesměje

V případě, že děti nemají nejlepší náladu nebo se zrovna nechtějí fotit, chovejte se tak, jako byste s nimi byli sami. Dejte si s nimi závod, polechtejte je, udělejte na ně vtipný obličej, vytáhněte je za nohy, házejte s nimi na zádech, dejte jim důvod, proč by si měly danou chvíli užít a usmát se.5) Nechte to na mně

Někteří rodiče jsou ze svých dětí ve stresu a zapomínají se tak soustředit na to, že fotím i je. Následkem je to, že na fotkách rodiče mají otevřenou pusu, pořád jedním očkem sledují děti, nebo se mi dokonce za své děti omlouvají, stydí se za jejich chování a bojí se, že nebudou mít skvělé fotky, protože jejich děti nespolupracují. Zkuste se uvolnit a vše nechat na mně. Situaci mám vždy pod kontrolou.
Malé připomenutí:

Uvědomuji si, že každé dítě je jiné a vyžaduje jiný přístup. Za chování vašich děti rozhodně nesoudím vás a nezlobím se ani na ně. Dělám vše proto, abych se s nimi co nejdříve skamarádila a aby si focení užily i ony. Pokud vaše dítě chvíli nespolupracuje, nemusíte se ničeho bát. Vždy si se situací poradím, jediné co musíte udělat, je mi důvěřovat.Byl pro Vás tento článek přínosný? Našli jste se v některém bodě? Je ještě něco k tématu, co vás napadá? Podělte se s ostatními!

31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page