top of page

Brazílie

Brazílie pro mě má hodnotu, kterou ovlivnili mí přátelé, studium portugalistiky a iberoamerikanistiky a také má osobní návštěva země. Byla jsem tam čtyřikrát a strávila tam celkem 16 týdnů. Podívejte se na vybrané fotografie.

6. února 2020 večer proběhla vernisáž mé výstavy Brazílie, jejíž součástí byla i přednáška o mých cestách. Cítím neskutečnou vděčnost. Moc si vážím spolku Kino Brasil za vytištění fotografií, protože bez nich by žádná výstava nebyla. Také chci poděkovat Portugalskému centru v Praze za uspořádání akce a poskytnutí prostor. Jsem ráda, že se akce mohla uskutečnit právě v Oettingenském paláci, tam, kde jsem tři roky studovala skvělý obor, portugalistiku.
 
Děkuji vám všem za to, že jste přišli. Zejména bych chtěla poděkovat mé rodině, mým úžasným babičkám za koláčky a rohlíčky, Airtonovi, kamarádkám Majdě, Sašence, Evě a Janě, mé první lektorce brazilské portugalštiny Míše, mým studentům portugalštiny Vendule, Sašence (zase) a Emílii, vyučující z portugalistiky paní doktorce Válové, z iberoamerikanistiky paní doktorce Brenišínové a panu Dvořákovi ze střední umělecké školy Michael. Svojí přítomností všechny mile potěšil i brazilský velvyslanec Márcio Florêncio Nunes Cambraia a portugalský velvyslanec Luís de Almeida Sampaio. Děkuji za to, že jste všichni přijali pozvání. Doufám, že jste si večer užili tak jako já a že se vám mé fotografie i přednáška líbily. Výstava byla v Portugalském centru ještě dva měsíce. Celá výstava se po skončení výstavy prodala a fotografie tak mohou zdobit vaše zdi.

Tato výstava se konala také 31.10.-3.11.2019 v pražském kině Bio Oko v rámci šestého ročníku festivalu brazilských filmů Kino Brasil. Děkuji týmu Kino Brasil za oslovení a za umožnění vystavení mých fotografií z Brazílie, a vám všem za to, že jste přišli! 

Výstava fotografií z Brazílie fotografky Barbory Kovářové v Portugalském centru v Praze

Ráda mluvím o svých cestách do Brazílie. 6. února 2020 proběhla během vernisáže mé výstavy "Brazílie" v Portugalském centru v Praze také prezentace "Mé cesty za poznáním Brazílie". Stejná prezentace se uskutečnila 5. března 2020 v rámci Cestovečerů v pražské kavárně Kavárna co hledá jméno má prezentace "Mé cesty za poznáním Brazílie". Za skvělé fotografie děkuji Jindřichu Perglerovi.

bottom of page