top of page

Zkušenosti

Moje fotografická cesta je dlouhá a zároveň každým rokem jiná. Podívejte se na mé zkušenosti.

studium

Jednoho dne jsem se rozhodla, že si koupím foťák a budu fotit lidi. Za našetřené peníze jsem si ve svých 14 letech pořídila první fotoaparát - Nikon D90. Wow! Jela jsem si pro něj z České Třebové do Pardubic a jen jsem přikyvovala prodavači, který mi foťák ukazoval a vysvětloval mi, že je pouze v angličtině. Fotila jsem kamarádky a učila se techniku. Focení mě tak nadchlo, že jsem fotku šla studovat do Prahy na střední uměleckou školu. 

V Praze jsem se rychle rozkoukala a začala jsem dostávat zajímavé pracovní nabídky. Fotila jsem autoportréty, spisovatele pro nakladatelství, volební kampaně, koncerty, portréty, páry a rodiny a k tomu ještě cvičení do školy. Tam jsme se učili fotit naprosto vše za jakýchkoliv podmínek.

tanec

V roce 2015 se k mým zájmům přidal tanec. Ještě na střední škole jsem začala tancovat social dances. Ke kizombě se brzy přidala salsa, bachata, forró a zouk. Většinu zákazníků na focení jsem najednou měla z tanečního světa, a to jak taneční lektory, tak jejich studenty a různé taneční festivaly.

Focení tanečnic a tanečníků je jedno z mých nejoblíbenějších, často jako umělecký portrét. Hned několikrát se na mě obrátila tanečnice Saška Sedláková a vždy jsme pracovaly v jiném prostředí za jiným účelem. Vzhledem k tomu, že se věnuje hned několika tancům, práce s ní byla vždy rozmanitá. Focení tanečnic a tanečníků je zcela jistě něco, v čem vidím potenciál a moji budoucnost.

Brazílie

V roce 2016 jsem poprvé letěla sama do Brazílie a v Praze jsem nastoupila na Karlovu univerzitu na obor portugalistika. V portugalsko-brazilském světě jsem se začala rychle pohybovat a přicházely nabídky k focení akcí pro brazilské firmy a různých dalších akcí, které vyžadovali portugalsky mluvícího fotografa. 

Další rok jsem v Brazílii strávila devět týdnů. Cestovala jsem s malým batohem napříč zemí autobusem, navštívila jsem přírodu i města, bohaté i chudé části - favely. V roce 2019 jsem na tři týdny letěla do Amazonie a roku 2020 jsem již jako studentka iberoamerikanistiky byla semestrálně přijata na dvě brazilské univerzity (kvůli covidu jsem byla nucena pobyty přerušit). Fotky z Brazílie jsem měla na dvou výstavách a moje příběhy zazněly na třech přednáškách.