top of page

Zkušenosti

Moje fotografická cesta je dlouhá a zároveň každým rokem jiná. Podívejte se na mé zkušenosti.

studium

Jednoho dne jsem se rozhodla, že si koupím foťák a budu fotit lidi. Za našetřené peníze jsem si ve svých 14 letech pořídila první fotoaparát - Nikon D90. Wow! Jela jsem si pro něj z České Třebové do Pardubic a jen jsem přikyvovala prodavači, který mi foťák ukazoval a vysvětloval mi, že je pouze v angličtině. Fotila jsem kamarádky a učila se techniku. Focení mě tak nadchlo, že jsem fotku šla studovat do Prahy na střední uměleckou školu. 

V Praze jsem se rychle rozkoukala a začala jsem dostávat zajímavé pracovní nabídky. Fotila jsem autoportréty, spisovatele pro nakladatelství, volební kampaně, koncerty, portréty, páry a rodiny a k tomu ještě cvičení do školy. Tam jsme se učili fotit naprosto vše za jakýchkoliv podmínek.

tanec

V roce 2015 se k mým zájmům přidal tanec. Ještě na střední škole jsem začala tancovat social dances. Ke kizombě se brzy přidala salsa, bachata, forró a zouk. Většinu zákazníků na focení jsem najednou měla z tanečního světa, a to jak taneční lektory, tak jejich studenty a různé taneční festivaly.

Focení tanečnic a tanečníků je jedno z mých nejoblíbenějších, často jako umělecký portrét. Hned několikrát se na mě obrátila tanečnice Saška Sedláková a vždy jsme pracovaly v jiném prostředí za jiným účelem. Vzhledem k tomu, že se věnuje hned několika tancům, práce s ní byla vždy rozmanitá. Focení tanečnic a tanečníků je zcela jistě něco, v čem vidím potenciál a moji budoucnost.